Ruda Śląska

Ruda Śląska – morderstwo 49-letniej nauczycielki

Ruda Śląska to średniej wielkości miasto na Górnym Śląsku. Rzadko dochodzi tam do tak tragicznych zdarzeń, jak morderstwo. Jednak w piątek 17.12.2021 roku doszło tam do tragedii.

Brutalne morderstwo w Rudzie Śląskiej

Arkadiusz Ciozak oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej poinformował, że przy ulicy Poniatowskiego w Rudzie Śląskiej doszło do tragicznego zdarzenia, jakim jest zabójstwo. 49-letnia mieszkanka miasta Ruda Śląska została znaleziona zakrwawiona w swoim mieszkaniu. Służby, które przyjechały na miejsce zdarzenia, zabrały kobietę oraz jej pobitą 13-letnią córkę do szpitala. Niestety po kilku godzinach 49-latka zmarła w wyniku doznanych obrażeń, między innymi głowy. Jej córka na szczęście żyje.

Ruda Śląska – sprawca zabójstwa znaleziony

Na miejscu tragicznego zdarzenia policjanci od razu zaczęli prowadzić czynności. Doszli oni do wniosku, że czynu mógł dopuścić się siostrzeniec 24-letni siostrzeniec kobiety. Miał on uderzać kobietę w głowę kostką brukową. Kiedy ta nie dawała już oznak życia, pobił jej 13-letnią córkę i zaczął ją dusić. Dziewczynka nie została zabita tylko dlatego, że straciła przytomność. 24-latek myślał, że córka ciotki już nie żyje.

24-latek ukrywał się. Zostawił nawet swój samochód w innym miejscu. Jednak policjanci znaleźli go już w sobotę. W poniedziałek 20.12.21 roku usłyszał on zarzuty. 24-letni mężczyzna został oskarżony o zabójstwo 4-letniej mieszkanki Rudy Śląskiej oraz usiłowanie zabójstwa jej 13-letniej córki. Na razie nie wiadomo, jakie były motywy działania 24-letniego mężczyzny.