Wstrzymanie lotów na europejskich lotniskach w Monachium i Glasgow z powodu intensywnych opadów śniegu.

W wyniku gwałtownych śnieżyć, które nawiedziły Europę w sobotę, wiele lotnisk zawiesiło swoje operacje. To dotyczy przede wszystkim Szkocji i Niemiec, gdzie warunki pogodowe znacząco utrudniają podróżowanie. Zrówno planowane loty, jak i komunikacja kolejowa w tych krajach zostały poważnie zakłócone.

Planowano, że w sobotę odbędzie się 760 lotów. Jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne aż około 320 z nich zostało odwołanych. To potężny cios dla niemieckiego transportu lotniczego, który już teraz boryka się z wieloma wyzwaniami.

Dodatkowo, na skutek intensywnych opadów śniegu, komunikacja kolejowa w Bawarii doświadczyła znacznych utrudnień. Pociągi, w tym te dalekobieżne, zostały unieruchomione na dworcu głównym w Monachium. Wiele innych regionów południowych Niemiec również zmaga się w sobotę z problemami w ruchu drogowym i kolejowym spowodowanymi przez atak zimy.

Nie lepiej jest na północy, gdzie intensywne opady śniegu spowodowały zamknięcie lotniska w Glasgow, mieście położonym na zachodzie Szkocji. Władze lotniska przyznały na platformie X (dawniej Twitter) , że „śnieżyca okazała się silniejsza niż oczekiwaliśmy”. Zapewnili jednak, że personel lotniska dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej wznowić jego działanie.

Meteorytologowie z Wielkiej Brytanii wydali w sobotę ostrzeżenie przed śnieżycami w wielu regionach Szkocji oraz na całym wschodnim wybrzeżu Anglii, a także w południowo-wschodniej Anglii. To kolejny dowód na to, jak poważny jest problem wywołany przez atak zimy w Europie.