szczepienie

300 zł zwrotu za szczepienie – oszuści nie znają granic!

Sytuacja zdrowotna na całym świecie nie wygląda najlepiej. Naukowcom udało się jednak opracować szczepionkę na panującego na naszym globie od prawie dwóch lat wirusa. Oszuści postanowili to wykorzystać i proponują nam aż 300 zł zwrotu  za szczepienie.

Szczepienie w Polsce

W naszym kraju wiele jest działań promujących szczepienia. Zarówno w telewizji, radiu, jak i internecie mnóstwo jest spotów reklamujących tę właśnie akcję. Pomagają w niej politycy, gwiazdy polskiej muzyki, aktorzy dużego i małego ekranu, sportowcy oraz celebryci. Można powiedzieć, że ostatnie miesiące są przepełnione kampanią reklamową szczepionek. Długo więc nie musieliśmy czekać na reakcję oszustów. Obecnie oszustwo na policjanta odchodzi do lamusa. Teraz aktualna jest akcja „300 zł zwrotu za szczepienie”.

Fałszywa strona internetowa

W internecie możemy natknąć się na stronę internetową, łudząco podobną do tych rządowych, która nie ma nic wspólnego ani z naszym rządem, ani ze szczepionkami. Jeden z nagłówków na tej stronie brzmi: „Odbierz 300 zł za szczepienie od Prezydenta Andrzeja Dudy”. Oczywiście nikt nie zwróci nam pieniędzy za przyjęcie zastrzyku. Jest to więc kolejna próba wyłudzenia naszych wrażliwych danych. Oszuści obiecują nam, że po wypełnieniu odpowiedniego formularza zwrócą na nasze konto bankowe aż 300 zł. Warunkiem ma być przycięcie wszystkich dawek farmaceutyku.

Nie trudno się domyślić, że jest to kolejna próba wyłudzenia naszych danych osobowych. Podczas wypełniania formularza zostajemy przekierowani bowiem na fałszywą stronę banku. Tam mamy podać login i hasło do naszego konta bankowego. Jeśli to zrobimy, oszuści mają dostęp do naszych środków pieniężnych. Zamiast więc otrzymać dodatkowy zwrot, stracimy wszystkie pieniądze z banku.

Jeśli przypadkiem trafimy na tę stronę internetową, to jak najszybciej ją zamknijmy. Pod żadnym pozorem nie wypełniajmy formularza i nie wpisujmy hasła i loginu do naszego konta bankowego.

Jeden komentarz w temacie “300 zł zwrotu za szczepienie – oszuści nie znają granic!

Dodaj komentarz