Koszmarne odkrycie w Zgorzelcu – znaleziono zwłoki w garażu

W jednym z należących do starostwa powiatowego w Zgorzelcu garaży odkryto częściowo zmumifikowane ludzkie zwłoki. Zostały one odnalezione przez jednego z pracowników urzędu, który w tym dniu, a więc 5 maja, dokonywać miał prac porządkowych.

Zamknięty żywcem.

Garaż, w którym znaleziono ludzkie zwłoki, został jakiś czas temu zamknięty. Drzwi garażowe zostały zablokowane od zewnątrz i dodatkowo zabezpieczone wkrętami, co miało uniemożliwić ich otwarcie. Na ten moment nie jest wiadome, jakie są personalia ofiary, z całą pewnością był to jednak mężczyzna.

Śledztwo w toku.

Śledztwo mające wyjaśnić przyczynę śmierci mężczyzny, jak i ustalić jego dane osobowe jest obecnie w toku. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieć się możemy, że garaże należące do starostwa powiatowego były nielegalnie zamieszkiwane przez bezdomnych. Pracownicy urzędu mieli podjąć działania, które uniemożliwiłyby wstęp do nich przez osoby nieupoważnione, zdecydowano się więc na całkowite zablokowanie drzwi garażowych. Przed zamknięciem najpewniej nie sprawdzono jednak, czy przebywają w nich jakiekolwiek osoby.