Specjalnie wyszkolony pies wykrył narkotyki u uczniów podczas spotkania z policjantami w szkole

 

Spotkania uczniów z policjantami odbywają się regularnie w wielu szkołach na terenie naszego kraju. Najczęściej celem funkcjonariuszy jest informowanie młodych osób o szkodliwości narkotyków i konsekwencji prawnych, lub zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacji, lub ferii zimowych. O niezwykłym pechu mogą mówić uczniowie pewnej szkoły średniej w Ostródzie, u których to specjalnie wyszkolony pies wykrył przechowywane narkotyki.

Zawsze czujny.

Psy pełnią niezwykle ważne role w wielu formacjach mundurowych, począwszy od policji, straży miejskiej, straży granicznej czy funkcjonariuszy urzędu celnego. Towarzyszący funkcjonariuszem z Ostródy pies o imieniu Hera, który przeszkolony jest do poszukiwania narkotyków, zaalarmował swojego opiekuna podczas spotkania z uczniami.

17-latkom grożą 3 lata więzienia.

Spotkanie funkcjonariuszy policji z uczniami szkoły średniej w Ostródzie miało być czymś zwykłym – policjanci zamierzali poinformować uczniów o szkodliwości i niebezpieczeństwie wynikającym z zażywania narkotyków. Nikt jednak nie spodziewał się, że spotkanie te będzie miało tak nieoczekiwany zwrot akcji. W pewnym momencie Hera zaalarmowała swojego opiekuna o tym, że wyczuła zapach narkotyków. Jak się okazało, trzej 17-latkowie posiadali przy sobie marihuanę, mefedron oraz amfetaminę. Przyznali się do posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności – o losie młodych mężczyzn zadecyduje sąd.