Tragiczne zdarzenie w niemieckiej szkole: 18-latka zamordowana przez rówieśnika

Wstrząsające informacje napłynęły z Niemiec, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia w jednym z ośrodków edukacyjnych. W mieście St. Leon-Rot koło Heidelbergu, na terenie szkoły średniej, młoda 18-letnia uczennica straciła życie, padając ofiarą ataku ze strony swojego rówieśnika. Zdaniem policji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że obydwoje byli ze sobą związani romantycznie.

Zaraz po zdarzeniu sprawca uciekł z miejsca tragedii. Jednak już po dwóch godzinach, dzięki skoordynowanej akcji policji, został on namierzony i aresztowany. Obecnie prowadzone jest śledztwo mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego przerażającego incydentu. Wiadomo już, że ratownicy medyczni dokonali desperackich prób reanimacji 18-letniej ofiary na miejscu zdarzenia, niestety bez rezultatu.

Chwilę po zaistniałym wypadku, siły policyjne rozpoczęły intensywny pościg za sprawcą. Uczniowie znajdujący się na terenie placówki zostali natychmiast ewakuowani, a budynek szkoły przeszukany przez uzbrojone oddziały policji. Zgodnie z informacjami agencji dpa, w akcji brało udział blisko 20 pojazdów – zarówno policyjnych, straży pożarnej, jak i antyterrorystycznych.

Przypomnieć należy, że to nie jest pierwszy tak drastyczny incydent w niemieckim systemie edukacji. Agencja dpa odnotowała podobny brutalny akt przemocy w Offenburgu w listopadzie poprzedniego roku. Wtedy to 15-letni uczeń szkoły specjalnej zabił swojego rówieśnika strzałem w głowę.