Intrygujące zdarzenie w Grodzisku Mazowieckim: Włamywacz w przebraniu klauna schwytany przez policję

W małym mieście Grodzisk Mazowiecki, zlokalizowanym w województwie mazowieckim, miało miejsce kuriozalne włamanie. Sprawca tego przestępstwa, odznaczający się niecodzienną kreatywnością, postanowił dokonać akcji pod osłoną stroju klauna. Celem jego działania była lokalna firma, skąd udało mu się wykraść kasetkę pełną gotówki. Jednakże, mimo pomysłowego przebrania i szybkiego zniknięcia z miejsca zdarzenia, nie cieszył się swoim łupem długo – dzięki błyskawicznej i skutecznej interwencji lokalnych funkcjonariuszy policji.

Po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu, grodziscy stróże prawa natychmiast przystąpili do intensywnych czynności śledczych. Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili, że przestępca wpadł do budynku firmy poprzez naruszenie jego konstrukcji oraz brutalne wyważenie drzwi. Po udanej kradzieży, sprawca zdołał wymknąć się i zniknąć z miejsca przestępstwa.

Kluczowym szczegółem całego zdarzenia okazało się nietypowe przebranie sprawcy – kombinezon i maska klauna. Pomysł na taki strój nie uchronił jednak włamywacza przed szybkim rozpracowaniem przez policję. Funkcjonariusze już w godzinach porannych następnego dnia mieli wskazany adres, gdzie prawdopodobnie mógł się ukrywać sprawca przestępstwa.

Odnaleziono tam dwóch mężczyzn. W trakcie przeszukania mieszkania, policjanci odzyskali skradzioną kasetkę z pieniędzmi oraz zabezpieczyli kostium klauna. Znaleźli również plecak z narzędziami przydatnymi podczas włamania, takimi jak nożyce do blachy czy łom. Dodatkowo, na miejscu odnaleziono substancje narkotyczne. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.