Płyty kuchenne- jakie wybrać?

Codzienne przygotowywanie posiłków wymaga zastosowania rozwiązań, które ułatwią i uprzyjemnią nam tę pracę. Podstawowym urządzeniem niezbędnym na co dzień jest kuchenka, wypierana dzisiaj przez płyty grzewcze. Jakie rodzaje płyt grzewczych możemy wybrać i dlaczego ich zastosowanie jest korzystniejsze niż korzystanie z tradycyjnej kuchenki gazowej w klasycznym wydaniu? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Płyty kuchenne- w czym są lepsze od tradycyjnych kuchenek?

Jeszcze do niedawna standardem w każdej kuchni była kuchenka gazowa. Dzisiaj możliwości jest o wiele więcej. Zdecydowana większość decyduje się na zmianę tradycyjnej kuchenki właśnie na płytę gazową, elektryczną czy indukcyjną. Każdy z jej rodzajów ma swoje plusy i minusy. Płyta kuchenna ma tę przewagę, że jest o wiele prostsza w zachowaniu w czystości. Płyty kuchenne są w pełni gładkie, łatwo więc można je wyczyścić. W przypadku zwykłej kuchenki palniki powodują, że w wiele zakamarków trudno jest dotrzeć. Inną przewagą płyt grzewczych nad zwykłymi kuchenkami gazowymi jest także fakt, że ich stosowanie jest o wiele bezpieczniejsze, zwłaszcza, gdy mówimy o zastosowaniu płyty indukcyjnej. Płytę grzewczą z łatwością wbudujesz w blat kuchenny, co daje o wiele szersze możliwości aranżacyjne i pozwala na wykorzystanie każdego zakątka przestrzeni kuchennej.

Płyty gazowe i płyty indukcyjne – różnice

Płyta indukcyjna jest rozwiązaniem najnowocześniejszym. Skrywa w sobie tak wiele różnych funkcji, że ich poznanie z pewnością zajmie dłuższy czas. Płyta gazowa natomiast jest rozwiązaniem prostszym i tańszym, jednak uboższym o wiele przydatnych funkcjonalności. Płyta indukcyjna jest rozwiązaniem wyjątkowo oszczędnym, mimo, iż powszechne przekonanie mówi nam coś zupełnie innego. W rzeczywistości, płyta indukcyjna nagrzewa naczynie nawet trzy razy szybciej niż płyta gazowa, pozwalając na całkiem spore oszczędności i niższe rachunki.

Jaką płytę kuchenną wybrać?

Każda płyta grzewcza – zarówno płyta indukcyjna, płyta ceramiczna czy płyta elektryczna- posiadają mnóstwo zalet. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który model będzie najlepszy. Często zależne jest to przede wszystkim od naszych przyzwyczajeń. Dobra płyta grzewcza jest przede wszystkim wydajna, szybko się nagrzewa, a do tego jest łatwa do utrzymania w czystości i bezawaryjna. Płyty grzewcze powinny być także bezpieczne w zastosowaniu. Warto wybierać modele z dodatkowymi zabezpieczeniami przed dziećmi, co wpłynie korzystnie na poziom bezpieczeństwa podczas codziennego użytkowania.