Policjanci z archiwum X rozwiązali sprawę zabójstwa sprzed 18 lat!

Archiwum X to jedynie potoczna nazwa zespołu do spraw nierozwiązanych zabójstw lub przestępstw. Zbrodnia doskonała zwyczajnie nie istnieje, co po raz kolejny udowodnili policjanci z Archiwum X. Rozwiązali oni bowiem zagadkową sprawę zabójstwa, do którego doszło ponad 18 lat temu.

Zabójstwo 47-letniej kobiety.

Do tej zbrodni doszło 10 lipca 2004 w lesie na terenie Leśnictwa Uniradze, w pobliżu miejscowości Stężyca w województwie pomorskim. 47-letnia kobieta wybrała się tego dnia na grzyby. Według informacji grzybobranie stanowiło jej dodatkowe źródło dochodu. Tego samego dnia jej ciało zostało odnalezione przez przypadkowego kierowcę. Zebrane na miejscu ślady wskazywały na motyw seksualny – kobieta była częściowo rozebrana. Jak stwierdzono, przyczyną śmierci było uduszenie. Na przedmiotach osobistych kobiety, śledczy zdołali zabezpieczyć ślady DNA należące do mężczyzny. Według oficjalnych informacji już na etapie prowadzonego przed 18-laty śledztwa, funkcjonariusze wytypowali głównego podejrzanego.

Zabójca odnaleziony.

Po niemal 18 latach prowadzonego śledztwa, funkcjonariusze z Archiwum X zdołali rozwikłać zagadkę zabójstwa kobiety. Było to również w głównej mierze możliwe dzięki obecnej technologii, którą nie dysponowali policjanci w tamtym okresie. Zebrane na miejscu ślady DNA zostały poddane analizie, która umożliwiła wytypowanie sprawcy i jego zatrzymanie. Jak się okazało, zabójcą jest obecnie 34-letni Dariusz P. W chwili popełnienia tej zbrodni miał on więc niewiele ponad 17 lat. Co ciekawe, już na wczesnym etapie śledztwa mężczyzna ten był już przesłuchiwany, jednakże – jedynie w charakterze świadka. Mężczyzna nie przyznaje się do zabójstwa, jednak zebrane dowody, w ocenie policji, są wystarczające. Zatrzymanemu grozi teraz od 8 do 25 lat więzienia.