Poszukiwany mężczyzna wpadł w ręce olsztyńskiej policji i odpowie za posiadanie narkotyków

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób olsztyńskiej komendy, po przeprowadzeniu serii śledczych działań, zdołali ustalić miejsce ukrywania się 48-letniego mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym za przestępstwo przeciwko działalności instytucji państwowych. W dniu 17 kwietnia 2024 r., policjanci postanowili sprawdzić informacje i uderzyli do mieszkania, które wytypowali jako miejsce pobytu poszukiwanego.

Mężczyzna nie spodziewał się wizyty funkcjonariuszy, co tylko potęgowało efekt zaskoczenia. Przeszukując pomieszczenia, policjanci natknęli się na substancje narkotyczne. Na jednym ze stolików, w jednym z pokoi, zostały odkryte zarówno zielony susz roślinny, jak i przedmioty służące do jego spożywania. Wyniki testów narkotykowych potwierdziły, że substancją odurzającą jest marihuana. Policja zabezpieczyła w sumie 30 gramów tego środka odurzającego.

Zaskoczony 48-latek został zatrzymany przez policję, a następnie postawiono mu zarzuty dotyczące posiadania narkotyków. Mężczyzna przyznał się do winy. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności, poszukiwany został przetransportowany do zakładu karnego, gdzie teraz odbywa wyrok pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.