Torturował kota – wszystkim pochwalił się w sieci. Zwyrodnialec jest już w rękach policji

W ostatnich dniach internet obiegły szokujące zdjęcia, na których zobaczyć można było powieszonego za łapki na kablu od suszarki kota, w komentarzu do fotografii – jej twórca – chwalił się, że w bestialski sposób skatował zwierzę. Oprócz zdjęć oprawca udostępnił także film ze zwierzęciem – widać na nim trzęsącego się kota. Całą sprawą natychmiast zainteresował się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który za pomoc w ustaleniu sadysty zaoferował 20 tysięcy złotych – w całą akcję zaangażowali się również celebryci, którzy – za pomocą swych zasięgów – zdołali w znaczącym stopniu rozpowszechnić informację.

Sprawca zatrzymany.

Cała sytuacja pokazuje, jak wielka jest moc internautów – w zaledwie jeden dzień po apelu Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt udało się ustalić personalia sprawcy. Według nieoficjalnych informacji, zawiadomienie na policję złożyła dziewczyna mężczyzny. Katem okazał się być 22-letni Kacper B. z Gdyni – o całej sytuacji dowiedziała się również rodzina sprawcy. Jak możemy się dowiedzieć z udostępnionych w internecie wpisów, 22-latek miał zostać wyrzucony z domu rodzinnego. Całe szczęście – zwierzę zostało mu odebrane, a obecnie znajduje się pod opieką DIOZ, gdzie powoli dochodzi do zdrowia.

Mężczyzna stanie przed sądem.

Zatrzymanemu 22-latkowi – jeżeli sąd uzna, że ten dopuścił się znęcania ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami, grozić może mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Funkcjonariusze obecnie przesłuchują wszystkich świadków – z przekazanych przez policję komunikatów wiemy, że mundurowi zabezpieczyli również materiał dowody w postaci telefonu komórkowego, na którym zapisane są nagrania wideo ukazujące znęcanie się nad kotem.