Tragiczny wypadek samochodowy nastolatków

29 czerwca w godzinach wieczornych do dyżurnego Komendy Policji w Gorlicach dotarło zgłoszenie o poważnym wypadku samochodowym, jaki miał miejsce na odcinki drogowym w Brunarach. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się funkcjonariusze policji oraz służby ratownicze. Pojazdem, który uległ wypadkowi, jechało łącznie 4 nastolatków – niestety, jedna z pasażerek poniosła śmierć na miejscu.

Okoliczności zdarzenia.

Jak dotychczas ustalili policjanci, do wypadku drogowego w momencie wykonywania manewru wyprzedzania – kierujący pojazdem marki Renault, podczas wyprzedzania, zetknął się tyłem swojego samochodu z wyprzedzanym przez niego pojazdem. Skutkiem tego była utrata przez niego panowania nad samochodem, wjechanie do przydrożnego rowu i dachowanie na jezdni. W wyniku tego doszło do niemal doszczętnego zniszczenia pojazdu, którym jechała czwórka nastolatków.

Jedna osoba nie żyje, dwójka pasażerów doznała poważnych obrażeń.

Kierowcy obydwu pojazdów nie odnieśli żadnych obrażeń – każdy z nich był również trzeźwy, co zostało potwierdzone po przebadaniu alkomatem. Niestety, 17-letnia pasażerka samochodu marki Renault odniosła na tyle poważne obrażenia, że nie udało się ocalić jej życia – mimo szybkiej reakcji służb ratowniczych, w tym również Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pozostała dwójka pasażerów z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala, ich stan nie jest na ten moment znany. Śledztwem zajmuje się grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wraz z prokuratorem.