Tragiczny wypadek w Ustroniu: Zderzenie czterech pojazdów, jeden z kierowców nie żyje

W dniu dzisiejszym, 15 marca, w miejscowości Ustroń doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Cztery pojazdy brały udział w tym nieszczęśliwym incydencie, który skończył się śmiercią kierowcy samochodu osobowego – mercedesa. W wyniku tego wypadku jedna kobieta została ranna i przetransportowana do szpitala. Funkcjonariusze policji po raz kolejny podkreślają znaczenie ostrożnej jazdy i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Po godzinie 11 straż pożarna otrzymała powiadomienie o poważnym zdarzeniu na drodze wojewódzkiej DW 941 w Ustroniu Nierodzimiu, na pasach prowadzących do Wisły. Jak wynika z początkowych ustaleń policji na miejscu wypadku, mężczyzna prowadzący mercedesa z nieznanych powodów nie zdołał zatrzymać swojego pojazdu i uderzył z dużą siłą w przyczepę wywrotkę ciągnącą renault. Mercedesem wywołane uderzenie spowodowało, że renault z naczepą uderzyło w toyotę przed nim, która następnie uderzyła w samochód MAN, zatrzymany na czerwonym świetle. Kierująca toyotą kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna jadący mercedesem zginął na miejscu.

W wyniku tego tragicznego zdarzenia, do godziny 17:30 droga była zablokowana w kierunku Wisły. W trakcie tego czasu ustalono objazdy, a policja nadzorowała ruch. Policjanci ruchu drogowego i grupa dochodzeniowo-śledcza pracowali nad miejscem zdarzenia pod nadzorem prokuratora, gromadząc dowody, dokumentując fotograficznie miejsce i ustalając świadków. Obecnie szczegółowe ustalenie przyczyn i okoliczności tego wypadku jest przedmiotem prowadzonego śledztwa.