Zabójstwo dziennikarza. Podejrzany ścigany listem gończym

W nocy 26 marca w Parku Śląskim znajdującym się w Chorzowie zamordowany został dziennikarz związany między innymi ze stacją TVN. Mężczyzna zaatakowany został przez nożownika, który zadał mu ponad 50 ran nożem. Ofiara została przetransportowana przez ratowników do szpitala w Katowicach, niestety, mimo podjętych prób reanimacji nie udało się uratować życia mężczyzny.

Wstępne informacje.

Feralnej nocy ofiara spotkała się z kobietą w samochodzie w pobliżu stadionu GKS Katowice. Sprawca miał zakraść się do pojazdu i zaatakować siedzącego w nim 30-letniego dziennikarza nożem. Według oficjalnych doniesień napastnikiem najprawdopodobniej był mąż kobiety. W pojeździe należącym do kobiety policja odnalazła zamontowany lokalizator GPS, który najpewniej umożliwił podejrzanemu śledzenie swojej żony. Zarzuty zostały postawione również przyjacielowi poszukiwanego mężczyzny, który zarejestrował na własne nazwisko, a następnie przekazał kartę SIM znajdującą się w urządzeniu.

Poszukiwany Kamil Żyła.

Na krótko po zaatakowaniu i zamordowaniu dziennikarza, zniknął także mąż kobiety, która przebywała w pojeździe w momencie ataku. Prokuratora postanowiła więc wydać list gończy za 34-letnim Kamilem Żyłą. Poszukiwany sprawca ukrywa się najpewniej za granicami naszego kraju. Szczegółowe informacje dotyczące o poszukiwanym mężczyźnie, jak i jego fotografię, odnaleźć można na stronie Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.