Spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu. Samochód powiadomił policję!

Producenci aut wykorzystują coraz to większą ilość nowoczesnych rozwiązań, które mają nie tylko poprawić komfort jazdy, lecz także zapewnić maksymalne bezpieczeństwo kierowcy. O niezwykłym pechu mówić może 61-letnia kobieta, która po spożyciu znacznej ilości alkoholu postanowiła wsiąść za kółko nowego Mercedesa. Jej brawurowa i nieodpowiedzialna jazda miała swój finał na ogrodzeniu pewnej posesji, a zamontowany w samochodzie ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach drogowych przesłał automatyczne zgłoszenie o wypadku do dyżurnego komendy policji.

Kolizja pod wpływem.

Do całego zdarzenia doszło 1 maja około godziny 10 w Mikołowie. Dyżurny tamtejszej komendy policji otrzymał automatyczne zgłoszenie, które wysłane zostało przez zainstalowany w pojeździe ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania o wypadkach. Funkcjonariusze zostali skierowani na miejsce zdarzenie, gdzie zastali już służby pogotowia i straży pożarnej.

Badanie trzeźwości.

Kierująca pojazdem marki Mercedes 61-letnia kobieta została poddana badaniu trzeźwości, które nie pozostawiło żadnych złudzeń. Urządzenie wykazało, że w wydychanym powietrzu znajduje się niemal 1,5 promila alkoholu. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń, czego nie można powiedzieć o jej pojeździe. Kierującej zostały postawione zarzuty pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.