Piotr H. zatrzymany przez "łowców głów": Miał na swoim koncie 3 listy gończe i 12 lat więzienia

Były lider przestępczego półświata w Gliwicach, Piotr H., został aresztowany przez specjalistyczny team z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mężczyzna był poszukiwany przez organy ścigania na podstawie trzech listów gończych. Osiągnął już wiek 55 lat, ale nie uniknął kary za swoje przestępstwa – skazany został na przymusowy pobyt w zakładzie karnym przez okres 12 lat i 2 miesiące.

Łowcy głów z katowickiej komendy byli na tropie Piotra H., który został skazany za zarządzanie grupą przestępczą, popełnienie rozboju, nielegalne posiadanie broni oraz brutalne pobicie z użyciem groźnego narzędzia. Został on poszukiwany przez policję na podstawie trzech listów gończych wydanych przez Sąd Okręgowy w Częstochowie oraz Sąd Rejonowy w Zabrzu.

Piotr H. miał na swoim koncie przeszłości karnej poważne wykroczenia – już wcześniej odbywał wieloletnie kary za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu ludzi, a także za przestępstwa związane z narkotykami. Jego tropem podążali policjanci od października 2023 roku.

Ze względu na wagę sprawy, w styczniu tego roku zadanie schwytania Piotra H. przejęli „łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W toku śledztwa ustalili, że ukrywa się on poza granicami Polski, konkretnie w różnych krajach Unii Europejskiej. Zarządzili więc wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Jednakże, zanim nakaz ten został wydany, „łowcy głów” dowiedzieli się, że Piotr H. planuje powrócić do kraju i ukryć się na Śląsku, w okolicach Toszka. Tam też, na początku ubiegłego tygodnia, został zatrzymany. Mężczyzna nie spodziewał się obecności policji i nie stawiał oporu podczas aresztowania. Obecnie Piotr H. przebywa już w areszcie.