Zderzenie dwóch samochodów po wymuszeniu pierwszeństwa przez osobówkę z nietrzeźwymi nastolatkami na pokładzie

14 marca, wczesnym czwartkowym porankiem, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego na terenie Tchórzew-Kolonii. Prowadzący samochód marki Renault, nie zastosował się do zasad ruchu drogowego i nie ustąpił pierwszeństwa Fiatowi Ducato na skrzyżowaniu. W wyniku tego niedozwolonego manewru, doszło do poważnego wypadku, który zakończył się przewiezieniem do szpitala czterech osób z obrażeniami ciała. Policja prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia tożsamości kierowcy Renault, a wszystkie osoby, które znajdowały się w tym samochodzie zostały tymczasowo aresztowane.

Na miejscu zdarzenia, które miało miejsce krótko po 6 rano w gminie Borki, łączne siły radzyńskiej drogówki ustaliły, że kierujący Renault zignorował zasady ruchu drogowego i nie dał pierwszeństwa jadącemu prawidłowo Fiatowi Ducato. Powstałe zderzenie kończy się dla czterech osób hospitalizacją z obrażeniami różnego stopnia. Kiedy badano pasażerów Renault pod kątem zawartości alkoholu we krwi, okazało się, że byli oni nietrzeźwi. Dwudziestolatek miał we krwi ponad 2 promile alkoholu, siedemnastolatek prawie 1,5 promila, a siedemnastolatka nieznacznie poniżej jednego promila alkoholu. Wszyscy zostali zatrzymani, a policja nadal próbuje ustalić, kto prowadził samochód.

Służby policyjne są w trakcie wyjaśniania wszystkich okoliczności tego niebezpiecznego wypadku drogowego. W tym kontekście apelują do ogółu społeczeństwa o zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa na drogach. Każdy manewr powinien być dobrze przemyślany i wykonany tylko wtedy, gdy jest to absolutnie bezpieczne.